Policjantka o wielkim sercu pomogła przyszłej mamie

Mł. asp. Wioleta Szymanik to policjantka o niezwykle wielkim sercu, która pokazała, że nawet mała pomoc może sprawić, że czyjś dzień będzie lepszy. Jej dobra wola i chęć pomocy nie zna granic, co potwierdziła w swojej ostatniej akcji.

Policjantka w trakcie czynności służbowych poznała kobietę w ciąży, która niedługo ma urodzić. Los dla kobiety nigdy nie był przychylny. Funkcjonariuszka poznawszy jej historię, nie mogła pozostać obojętna i od razu przystąpiła do działania, aby pomóc przyszłej mamie.

Młoda kobieta nie miała pieniędzy, rzeczy niezbędnych do przygotowania się na przyjście na świat dziecka, ani bliskich osób, które byłby w stanie ją wesprzeć. Mł. asp. Wioleta Szymanik zorganizowała zbiórkę najbardziej potrzebani anych rzeczy. Policjantce w ciągu kilku dni udało się zdobyć m.in. łóżeczko, wózek, ubranka, kosmetyki czy pieluchy. W swoją akcje zaangażowała rodzinę, znajomych, przyjaciół oraz ludzi dobrej woli. Nie zastanawiając się ani chwili, postanowiła zrobić wszystko, co w jej mocy, aby pomóc kobiecie i jej dziecku.

Kiedy przyszła mama otrzymała potrzebne rzeczy, nie kryła zaskoczenia i wzruszenia, bo nie spodziewała się tak miłej niespodzianki. Do szefa wyszkowskich policjantów wpłynął list, w którym kobieta dziękuje policjantce m.in za otwarte serce, bezinteresowną pomoc i życzliwość.

Mł. asp. Wioleta Szymanik udowodniła, że jej służba to nie tylko ochrona porządku i bezpieczeństwa, ale również pomoc innym. Jej inicjatywa i determinacja, które pokazała w czasie tej akcji, są godne podziwu i szacunku. To policjantka o wielkim sercu. Pokazała, że każdy może pomóc potrzebującym, a nawet niewielki gest może zmienić życie innych ludzi na lepsze. Mł. asp. Wioleta Szymanik jest doskonałym wzorem do naśladowania.

Autor: kom. Damian Wroczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.