Policyjna para w czasie wolnym od służby zatrzymała nietrzeźwego kierowcę

Po raz kolejny policjanci udowodnili, że także po służbie skutecznie reagują na łamanie prawa i zapewniają bezpieczeństwo. Dwoje funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę w różnych jednostkach garnizonu stołecznego, a prywatnie są parą, podczas swojego wolnego czasu zatrzymało w Zegrzu nietrzeźwego kierującego, który miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu.

Post. Agnieszka Kiszczak policjanta z Komisariatu Policji w Wieliszewie i sierż. szt. Wojciech Wiśniewski policjant z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II, w czasie wolnym od służby, podróżując wspólnie samochodem zwrócili uwagę na jadące przed nimi audi. Kierowca osobówki nie był wstanie utrzymać prawidłowego toru jazdy. Funkcjonariusze mając podejrzenie, że mężczyzna jest nietrzeźwy dali kierowcy znak do zatrzymania. Kiedy policjant okazał kierowcy legitymację służbową, ten z impetem ruszył drogą krajową 61 w kierunku Serocka. Mundurowi bezzwłocznie ruszyli w pościg za nim i po krótkiej chwili swoim samochodem zajechali mu drogę zmuszając do zatrzymania. Następnie podbiegli do pojazdu i ze stacyjki wyjęli kluczyki udaremniając w ten sposób dalsza jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy.

Po chwili na miejscu był już serocki partol Policji, który telefonicznie o całym zdarzeniu został powiadomiony przez wieliszewską policjantkę. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości zatrzymanego 40-latka. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 2,3 promila alkoholu.

Teraz mieszkaniec powiatu pułtuskiego odpowie za przestępstwo z artykułu 178a kodeksu karnego – prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Pamiętajmy, że każdy może zapobiec tragedii. Reagujmy, kiedy mamy podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Informując o zagrożeniach i niebezpiecznych zachowaniach stwarzanych przez uczestników ruchu drogowego niejednokrotnie zapobiegamy tragedii na drodze. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić Policję, nawet anonimowo dzwoniąc pod numer 112.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.