sobota, 31 lipca 2021

Sprawcy rozboju zatrzymani przez dzielnicowego

Dzielnicowy z Serocka zatrzymał dwóch mieszkańców powiatu legionowskiego, którzy dokonali rozboju. Mężczyźni grożąc użyciem pałki teleskopowej zabrali pokrzywdzonemu 9 piw.

Dzielnicowy z Serocka zatrzymał dwóch mieszkańców powiatu legionowskiego, którzy dokonali rozboju. Mężczyźni grożąc użyciem pałki teleskopowej zabrali pokrzywdzonemu 9 piw. Decyzją sądu 31-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, zaś 16-latek za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym.

Dyżurny z Serocka otrzymał zgłoszenie o napadzie rabunkowym. Na miejsce natychmiast skierował dzielnicowego, który był najbliżej miejsca zdarzenia. W wyniku szybko podjętych działań bezpośrednio po zdarzeniu dzielnicowy wraz z kolegami z patrolówki zatrzymał dwóch mężczyzn. 31- latek trafił do policyjnego aresztu, zaś 16-latek do izby dziecka. Obaj mężczyźni w momencie zatrzymania byli nietrzeźwi.

W toku dalszych czynności ustalono, iż dorosły wraz z nieletnim zaczepili pokrzywdzonego i grożąc pałką teleskopową zabrali mu 9 puszek piwa. Pokrzywdzony natychmiast powiadomił Policję.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na skierowanie wniosku do sądu o zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 31-latka. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku i mieszkaniec powiatu legionowskiego najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. 16-latek za czyn, którego się dopuścił wspólnie z osobą dorosłą odpowie przed sądem rodzinnym, który zdecyduje o wymiarze kary.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.


Nasi partnerzy