Sprawcy rozboju zatrzymani przez dzielnicowego

Dzielnicowy z Serocka zatrzymał dwóch mieszkańców powiatu legionowskiego, którzy dokonali rozboju. Mężczyźni grożąc użyciem pałki teleskopowej zabrali pokrzywdzonemu 9 piw. Decyzją sądu 31-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, zaś 16-latek za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym.

Dyżurny z Serocka otrzymał zgłoszenie o napadzie rabunkowym. Na miejsce natychmiast skierował dzielnicowego, który był najbliżej miejsca zdarzenia. W wyniku szybko podjętych działań bezpośrednio po zdarzeniu dzielnicowy wraz z kolegami z patrolówki zatrzymał dwóch mężczyzn. 31- latek trafił do policyjnego aresztu, zaś 16-latek do izby dziecka. Obaj mężczyźni w momencie zatrzymania byli nietrzeźwi.

W toku dalszych czynności ustalono, iż dorosły wraz z nieletnim zaczepili pokrzywdzonego i grożąc pałką teleskopową zabrali mu 9 puszek piwa. Pokrzywdzony natychmiast powiadomił Policję.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na skierowanie wniosku do sądu o zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 31-latka. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku i mieszkaniec powiatu legionowskiego najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. 16-latek za czyn, którego się dopuścił wspólnie z osobą dorosłą odpowie przed sądem rodzinnym, który zdecyduje o wymiarze kary.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.