Policyjne działania w Przasnyszu z wykorzystaniem drona

We wtorek (5.12) na drogach powiatu przasnyskiego przeprowadzono działania dedykowane ,,Niechronionym Uczestnikom Ruchu Drogowego”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych i rowerzystów, ale także bacznie przyglądali się samym pieszym. Tym razem działania przasnyskich policjantów wspierane były również z powietrza – z wykorzystaniem policyjnego drona. Jego kamery pozwoliły na rejestrowanie zachowań kierujących i pieszych z dużej odległości.

Genezą policyjnych działań ,,NURD” jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni w przypadku zderzenia. Wczoraj, w powiecie przasnyskim większym niż zwykle nadzorem zostały objęte odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe. W działaniach, po raz pierwszy, funkcjonariuszy wspierał policyjny dron. Operatorzy wraz z policjantami z drogówki obserwowali zachowanie kierowców i pieszych, a w przypadku zauważenia wykroczenia, patrol ruchu drogowego podejmował kontrolę drogową lub legitymowanie pieszego czy rowerzysty. Bezzałogowy statek powietrzny Policji to najnowocześniejsze tego rodzaju urządzenie wykorzystywane obecnie przez Polską Policję.

Pamiętajmy, że zgodnie z taryfikatorem zarówno za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na to przejście, jak i za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed tym przejściem, grozi mandat karny w wysokości 1500 zł!

mł. asp. Ilona Cichocka/KPP Przasnysz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.