Ucieczkę przed policjantami zakończył w rowie

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, był pod wpływem alkoholu, obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a ucieczkę zakończył w rowie. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek w nocy (3.12) funkcjonariusze Posterunku Policji w Teresinie zauważyli, że kierujący dostawczym citroenem gwałtownie przyspieszył na widok radiowozu. Policjanci pojechali za nim i włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając tym samym znak do zatrzymania pojazdu.

Mężczyzna siedzący za kierownicą próbował uciec policjantom, lecz w pewnym momencie stracił panowanie nad autem, dwukrotnie uderzył w bariery energochłonne i wjechał do rowu. Teresińscy policjanci pomogli mu opuścić pojazd. Już wtedy wyczuli od niego alkohol. Badanie wykazało, że 29-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie.

To nie koniec problemów mieszkańca powiatu sochaczewskiego. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że obowiązuje go sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podejrzanemu zarzuca się niestosowanie do wyroku sądu poprzez kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Przestępstwa są zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.