Policyjne działania „WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2023”

Zbliża się Święto Wszystkich Świętych, więc jak co roku policjanci warszawskiej „drogówki” apelują o rozwagę, zdjęcie nogi z gazu oraz zachowanie większej ostrożności – szczególnie w rejonach cmentarzy. Już w środę wiele osób odwiedzi groby krewnych, bliskich i znajomych. Spowoduje to wzmożony ruch na drogach – nie tylko przy cmentarzach, ale także na odcinkach dojazdowych do miast w całym kraju. W nadchodzących dniach na drogach pojawi się większa liczba policjantów, którzy będą dbać o bezpieczeństwo pieszych i podróżujących.

Pamiętajmy, że „daleko” nie musi oznaczać „szybko”. Przygotowanie pojazdu przed podróżą oraz zaplanowanie trasy, z uwzględnieniem czasu i miejsca odpoczynku pozwoli Nam bezpiecznie dotrzeć do celu. Należy również wziąć pod uwagę, że zwiększy się natężenie ruchu pojazdów, co może wydłużyć przewidywany czas dojazdu.

Nie jeźdźmy „na pamięć”! Organizacja ruchu przy wielu cmentarzach zostanie zmieniona po to, aby każdy mógł w miarę swobodnie, ale przede wszystkim bezpiecznie dotrzeć do celu. Po przybyciu do miejsca docelowego zaparkujmy pojazd w miejscu wyznaczonym i dozwolonym zgodnie z przepisami. Nie blokujmy wjazdu i wyjazdu z jakiejkolwiek drogi, ani dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanych pojazdów. Nie utrudniajmy również ruchu pieszym, zwłaszcza osobom starszym, niepełnosprawnym i rodzicom idącym z wózkiem. Pojazdy źle zaparkowane, utrudniające ruch bądź stwarzające zagrożenie na drodze, mogą zostać usunięte na koszt właściciela.

Poruszając się po drogach (zwłaszcza w miejscach o zmienionej organizacji ruchu) zwracajmy uwagę na znaki poziome i pionowe oraz na sygnalizację świetlną. Natomiast, gdy na skrzyżowaniu znajduje się policjant kierujący ruchem, podawane przez niego sygnały i polecenia są najważniejsze! Przy cmentarzach możemy spotkać również nadzór ruchu komunikacji miejskiej czy też harcerzy, którzy starają się pomóc i ułatwić poruszanie się użytkownikom dróg. Nie ignorujmy ich, lecz bez zbędnych dyskusji wykonajmy polecenia.

Wszystkim Nam zależy na tym, aby bezpiecznie dotrzeć do wyznaczonego celu, dlatego tak ważne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.