Ukradł alkohol, bo chciał się napić

Policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego podejrzanego o kradzież alkoholu w jednym z marketów. Mężczyznę zauważył i ujął kierownik sklepu. Okazało się, że to nie jego pierwsza kradzież w tym miejscu. Łupem 40-latka padło 7 butelek markowego alkoholu o łącznej wartości prawie 1000 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W minioną środę (25.10) ciechanowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież alkoholu w jednym z marketów na terenie gminy Sońsk. Sprawcę ujął kierownik placówki handlowej, który zauważył, jak 40-latek próbuje wynieść towar ze sklepu.

Okazało się, że to nie jego pierwsza kradzież mieszkańca powiatu ciechanowskiego. W ciągu kilku dni jego łupem padło w sumie 7 butelek markowego alkoholu. Straty wyceniono na prawie 1000 złotych. Wszystkie kradzieże zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. W momencie zatrzymania miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży. Tłumaczył się, że chciał się napić i dlatego ukradł alkohol.

Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.