Policyjni wodniacy pomogli mężczyźnie który spadł ze skutera

Policjanci z wodnego posterunku w Domaniowie udzielili pomocy 37-latkowi, który spadł ze skutera wodnego. Mężczyzna był w wodzie trzymając się skutera i wzywał pomocy. Zauważyli to policjanci i natychmiast ruszyli na pomoc. Na szczęście nic mu się nie stało.

Policjanci na wodzie i terenie przywodnym w Domaniowie, jak każdego roku dbają o bezpieczeństwo. W skład wodnego posterunku wchodzą policjanci z Radomia i Przysuchy. W trakcie codziennej służby funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo w okolicy plaży i kąpieliska, w tym na użytkowników skuterów wodnych oraz na stan trzeźwości osób korzystających ze sprzętu motorowodnego. Specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze przeprowadzają również akcje ratownicze.

Jedną z takich akcji ratowniczych policjanci przeprowadzili w niedzielę przed południem. Patrolując policyjną łodzią okolice plaży w Domaniowie zauważyli przewrócony skuter wodny, a przy nim w wodzie mężczyznę wzywającego pomocy i natychmiast ruszyli mu na pomoc. Funkcjonariusze wciągnęli na pokład łodzi 37-letniego mężczyznę, który był wyczerpany licznymi próbami wejścia na skuter. Poinformował, że wpadł do wody podczas gwałtownego zwrotu skuterem. Załoga przetransportowała go bezpiecznie do brzegu. Nie potrzebował pomocy medyków. Policjanci wyciągnęli także zanurzony w wodzie skuter.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.