Z 3 promilami za kierownicą ciężarówki

6 lipca 2020 r. nowodworscy patrolowcy na drodze nr 62 w Nowym Dworze Mazowieckim zatrzymali do kontroli ciężarowego dafa z naczepą. Za kierownicą siedział kompletnie pijany 56- latek z Białorusi. W wydychanym powietrzu miał aż 3 promile alkoholu. Został zatrzymany. Okazało się również, że jest poszukiwany listem gończym. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałkowy poranek policjanci nowodworskiego wydziału prewencji na skrzyżowaniu ulic Żołnierzy Września i Thommee w Nowym Dworze Mazowieckim podjęli interwencję wobec kierującego pojazdem ciężarowym. Zachodziło bowiem podejrzenie, iż mężczyzna może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze od razu po podjęciu kontroli drogowej wyczuli od 56- latka silną woń alkoholu. Po badaniu okazało się, że kierujący ciężarowym dafem z naczepą obywatel Białorusi, ma w wydychanym powietrzu aż 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w systemie wyszło na jaw, że jest również poszukiwany listem gończym.

Mundurowi niezwłocznie zatrzymali nieodpowiedzialnego 56- latka, którego po przewiezieniu do komendy osadzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Pojazd odholowano na parking depozytowy. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzuty.

st. asp. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.