środa, 28 lipca 2021

Z 3 promilami za kierownicą ciężarówki

6 lipca 2020 r. nowodworscy patrolowcy na drodze nr 62 w Nowym Dworze Mazowieckim zatrzymali do kontroli ciężarowego dafa z

6 lipca 2020 r. nowodworscy patrolowcy na drodze nr 62 w Nowym Dworze Mazowieckim zatrzymali do kontroli ciężarowego dafa z naczepą. Za kierownicą siedział kompletnie pijany 56- latek z Białorusi. W wydychanym powietrzu miał aż 3 promile alkoholu. Został zatrzymany. Okazało się również, że jest poszukiwany listem gończym. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałkowy poranek policjanci nowodworskiego wydziału prewencji na skrzyżowaniu ulic Żołnierzy Września i Thommee w Nowym Dworze Mazowieckim podjęli interwencję wobec kierującego pojazdem ciężarowym. Zachodziło bowiem podejrzenie, iż mężczyzna może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze od razu po podjęciu kontroli drogowej wyczuli od 56- latka silną woń alkoholu. Po badaniu okazało się, że kierujący ciężarowym dafem z naczepą obywatel Białorusi, ma w wydychanym powietrzu aż 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w systemie wyszło na jaw, że jest również poszukiwany listem gończym.

Mundurowi niezwłocznie zatrzymali nieodpowiedzialnego 56- latka, którego po przewiezieniu do komendy osadzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Pojazd odholowano na parking depozytowy. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzuty.

st. asp. Joanna Wielocha


Nasi partnerzy