Policyjny pilotaż do szpitala

Niecodzienną interwencję przeprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Mł. asp. Piotr Pet i mł. asp. Leszek Liśkiewicz na sygnałach pilotowali autobus, którego kierowca wiózł do szpitala swojego pasażera. Mężczyzna najprawdopodobniej doznał udaru. Dzięki skutecznemu pilotażowi mężczyzna dotarł do szpitala bardzo szybko i bezpiecznie. Tam zajęli się nim lekarze.

Do zdarzenia doszło w czwartek (01.09) w Lucynowie. Funkcjonariusze zostali zaalarmowani przez kierowcę autobusu i poproszeni o pomoc. Okazało się, że wiezie on pasażera, który najprawdopodobniej mógł doznać udaru.

Policjanci wiedzieli, że w takiej sytuacji liczy się każda minuta. Mł.asp. Piotr Pet i mł.asp. Leszek Liśkiewicz natychmiast podjęli decyzję o eskortowaniu autobusu do szpitala w Wyszkowie. W między czasie skontaktowali się z dyżurnym swojej jednostki, który zaalarmował personel szpitala. Gdy policjanci na sygnałach dotarli na miejsce, na oddziale czekał gotowy do pomocy zespół ratowników.

Natychmiastowa reakcja policjantów i sprawnie przeprowadzona interwencja pozwoliła na udzielenie choremu bardzo szybko profesjonalnej pomocy medycznej.

Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.