Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Policyjny pościg w powiecie radomskim

23-letni kierujący bmw nie zatrzymał się do kontroli patrolowi radomskiej drogówki. Mundurowi podjęli pościg w Wolanowie, który zakończył się Ślepowronie. Kierujący nie miał uprawnień do kierowania, dlatego uciekał przed policjantami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

W piątek (2.06) około godziny 20 w Wolanowie policjanci radomskiej drogówki pełniący służbę koordynowaną na krajowej 12 zauważyli bmw, którego tablice rejestracyjne odpowiadały tym, które policjanci otrzymali na odprawie do służby. Z uzyskanej anonimowej informacji wynikało, że tym pojazdem może kierować mężczyzna, który nie ma do tego uprawnień. Policjanci za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali polecenie do zatrzymania się kierującemu, ten zaczął uciekać. Zjechał z krajowej 12 w boczne drogi, myśląc, że zgubi partol.

Mundurowi nie odpuścili i podjęli pościg, jednocześnie prosząc o wsparcie inne załogi. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów przez okoliczne miejscowości funkcjonariusze zatrzymali kierującego, którym okazał się 23-latek. W pojeździe podróżowało jeszcze dwóch pasażerów. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, potwierdziła się informacja, że kierujący bmw nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i to było powodem jego ucieczki.

Teraz mężczyzna odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Przypominamy, że nie zatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności i nigdy nie jest dobrym wyjściem z żadnej sytuacji. Ucieczka zawsze wiąże się z podjęciem pościgu przez policjantów, u uciekiniera dochodzą adrenalina i emocje, które mogą zaburzyć właściwy osąd sytuacji na drodze, a wtedy dzieli nas tylko krok do tragedii.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.