Chciała sprzedać sukienkę a straciła 12 tysięcy złotych

Niestety pomimo wielu apeli w mediach w dalszym ciągu znajdują się osoby, które klikają w podejrzane linki podczas transakcji internetowych, a następnie wpisują dane do logowania na swoje konta. W taki właśnie sposób 31-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego straciła 12 tysięcy złotych. Policja apeluje o wzmożoną czujność, ostrożność i ograniczone zaufanie!

Kilka dni temu do ciechanowskiej komendy zgłosiła się kobieta, która wystawiła do sprzedaży na jednym z popularnych portali internetowych sukienkę dziecięcą. Szybko skontaktował się z nią za pomocą komunikatora potencjalny kupiec, który zobowiązał się opłacić przesyłkę zakupionego towaru. Mieszkanka powiatu ciechanowskiego otrzymała link do firmy kurierskiej, z prośbą o potwierdzenie zamówienia. Kobieta kliknęła w link, po czym została przekierowana na stronę, która wyglądała jak strona jej banku. Postępując zgodnie z instrukcjami 31-latka wpisała dane niezbędne do logowania. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jego pieniędzy. W rozmowie telefonicznej z konsultantem infolinii banku dowiedziała się, że ktoś dokonał z jej konta kilku płatności na łączną kwotę prawie 12 tysięcy złotych. Jedno kliknięcie i jedno logowanie wystarczyło, aby oszust „wyczyścił” konto zgłaszającej.

mł. asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.