Polskie Linie Lotnicze LOT ponownie połączą Warszawę z francuskim Lyonem

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłaszają powrót połączenia Warszawa – Lyon. Nowa trasa narodowego przewoźnika wystartuje już 30 września i będzie realizowana sześć razy w tygodniu – od poniedziałku do piątku oraz w niedziele, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. W poniedziałki, wtorki i czwartki rejs LO345 wystartuje z Warszawy o godzinie 8:10, a rejs powrotny LO346 wyleci z Lyonu o 11:20. Z kolei w środy, piątki i niedziele rejs LO347 wyruszy z Warszawy o godzinie 16:00, a rejs LO348 z lotniska Lyon-Saint-Exupéry wystartuje o 19:10. Pasażerowie będą podróżować samolotami typu Embraer 195, a czas lotu na tej trasie wyniesie około 2 godzin i 20 minut. Lyon to kolejny kierunek w siatce połączeń narodowego przewoźnika wynikający ze strategii na lata 2024-2028.

Wznowienie trasy Warszawa-Lyon to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na bezpośrednie połączenia między Polską a środkowo-wschodnią częścią Francji. Lyon, będący dynamicznym centrum ekonomicznym kraju, jest bez wątpienia atrakcyjnym kierunkiem dla rozwoju biznesu. Ze względu na wyjątkową historię, niezwykłe zabytki kulturalne i dziedzictwo kinematografii, miasto ma wiele do zaoferowania odwiedzającym je turystom. Bezpośrednie loty do Lyonu to także świetna propozycja dla pasjonatów sportów zimowych – z lotniska Lyon-Saint-Exupéry w 2,5 godziny dotrą w rejon przepięknych tras narciarskich w alpejskich Trzech Dolinach – mówi Michał Fijoł, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Lyon – miasto wynalazców kina i światowa stolica gastronomii
Miasto ma bogatą historię sięgającą czasów starożytnych, a jego historyczne centrum, zwane Starym Lyonem (Vieux Lyon), zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdują się tam dobrze zachowane renesansowe kamienice, wąskie uliczki oraz liczne zabytki, takie jak Katedra św. Jana Chrzciciela i Bazylika Notre-Dame de Fourvière, z której rozciąga się panoramiczny widok na całe miasto. Lyon jest również znany jako światowa stolica gastronomii. Słynie z licznych restauracji, zarówno luksusowych, jak i tradycyjnych, gdzie można skosztować lokalnych specjałów.

Kultura i sztuka odgrywają ważną rolę w życiu miasta. Lyon jest siedzibą wielu muzeów, teatrów i galerii sztuki. Do najważniejszych muzeów należy Muzeum Sztuk Pięknych (Musée des Beaux-Arts), jedno z najważniejszych muzeów sztuki we Francji oraz Muzeum Lumière, poświęcone wynalazcom kina, braciom Lumière. Miasto jest również znane ze swoich festiwali, w tym z Fête des Lumières, czyli Święta Świateł, które odbywa się co roku w grudniu i przyciąga miliony turystów z całego świata. Lyon, z bogatym dziedzictwem kulturowym, kulinarnym i historycznym, jest jednym z najważniejszych i najpiękniejszych miast Francji.

Bilety na połączenia z Warszawy do Lyonu są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, w tym na stronie lot.com, w LOT Contact Center i w biurach LOT Travel od 10 lipca 2024 r.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.