Narodowy przewoźnik lotniczy zaprezentował kierunki rozwoju na lata 2024 – 2028. Polskie Linie Lotnicze LOT będą miały więcej nowoczesnych samolotów, polecą do kolejnych atrakcyjnych destynacji oraz zrealizują wymagające cele środowiskowe i społeczne. W ten sposób PLL LOT zamierzają przekuć swoje rekordowe wyniki finansowe w ambitną ścieżkę rozwoju.
Ważne, z kim podróżujesz. Bo dobry partner w podróży to bezpieczeństwo, komfort i gwarancja powodzenia planów. PLL LOT od blisko 95 lat są właśnie takim partnerem: solidnym i ważnym dla kolejnych pokoleń Polaków. Strategia, którą dziś zaprezentowaliśmy jest obietnicą na następne dziesięciolecia. Światowe lotnictwo zmienia się na naszych oczach, a my będziemy jednym z liderów tej zmiany – mówi Michał Fijoł, prezes zarządu PLL LOT.
Strategia Narodowego przewoźnika zakłada m.in. zwiększenie floty samolotów o ok. 50% (110 w 2028 r. wobec 75 obecnie), powiększenie liczby pasażerów o ok. 70% (16,9 mln w 2028 r. wobec 10,3 mln obecnie), podwyższenie jakości świadczonych usług i satysfakcji pasażera poprzez m.in. nowy standard wnętrza w samolotach szerokokadłubowych, czy wprowadzenie dostępu do Wi-Fi podczas lotów long-haul.
W siatce połączeń PLL LOT pojawi się blisko 20 nowych kierunków rozkładowych, zarówno średniego, jak i dalszego zasięgu. Narodowy przewoźnik planuje także inwestycje na lotniskach: przebudowany i odświeżony będzie Business Lounge Polonez w Warszawie oraz uruchomiony zostanie salonik biznesowy w Chicago.
W ramach odpowiedzialności społecznej PLL LOT skupią się na transformacji w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz współpracy ze środowiskiem naukowo-akademickim, światem biznesu i wsparciem rozwoju rynku turystycznego.
Chciałbym bardzo podziękować całemu zespołowi, naszej LOT-owskiej rodzinie, za niezwykłe zaangażowanie w przygotowanie planu na najbliższe lata. Wierzę, że realizacja strategii przygotuje Polskie Linie Lotnicze LOT na drugie stulecie działalności – dodał Michał Fijoł.
PLL LOT należą do grona najważniejszych polskich firm. To gwarant bezpieczeństwa logistycznego i motor napędowy rodzimej gospodarki. Branża lotnicza pośrednio i bezpośrednio tworzy w Polsce ponad 170 tys. miejsc pracy.