Mazowsze wspiera subregion warszawski wschodni

27 kół gospodyń wiejskich i organizacji pozarządowych z powiatów legionowskiego, wołomińskiego i otwockiego otrzyma wsparcie finansowe samorządu Mazowsza. Środki z budżetu województwa umożliwią też zakup instrumentów dla dwóch orkiestr dętych z tego terenu oraz organizację wyjazdu Młodzieżowej Rady Miasta Gminy Wołomin do Brukseli. Na ten cel z budżetu Mazowsza przeznaczono blisko 300 tys. zł. Z beneficjentami spotkali się radni województwa mazowieckiego.

Ponad 170 tys. zł na działalność kół gospodyń wiejskich
Dzięki dofinansowaniu samorządu województwa koła gospodyń wiejskich i organizacje pozarządowe z całego Mazowsza kupią sprzęt gastronomiczny, klimatyzatory czy zorganizują pikniki integracyjne. Organizacje pozarządowe wspierające rozwój gospodyń aktywnych społecznie, w tym koła gospodyń wiejskich, mogły zgłosić po jednej inicjatywie. Maksymalna kwota dofinansowania jednego zadania to 7 tys. zł.

– Jestem bardzo zadowolony, że kolejne fundusze trafiają do podmiotów społecznych. Dziękuję Wam za współpracę, za Waszą aktywność, kreatywność. To dzięki Wam, razem budujemy Mazowsze. Mazowsze, które jest sercem Polski ­­– mówił podczas spotkania radny województwa Piotr Kandyba.

Orkiestry z Tłuszcza i Karczewa ze wsparciem Mazowsza
Wsparcie samorządu Mazowsza trafi także do Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Tłuszczu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Karczewie. To efekt realizacji programu „Mazowsze dla orkiestr”. Jego celem jest zakup instrumentów muzycznych dla orkiestr z województwa mazowieckiego. Do pierwszej edycji programu wpłynęło 65 zgłoszeń, z których komisja konkursowa wyłoniła 33 orkiestry. Otrzymają one w sumie ponad 1,5 mln zł wsparcia z budżetu Mazowsza na zakup instrumentów. Z tej puli po 50 tys. zł trafi do Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Tłuszczu z powiatu wołomińskiego i do orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Karczewie z powiatu otwockiego.

Samorząd Mazowsza wspiera młodzieżowe rady
Program „Mazowsze dla młodzieży” to inicjatywa, która wspiera realizację projektów edukacyjnych, społecznych czy rozwijających kompetencje młodzieżowych rad z regionu. Środki można było pozyskać m.in. na organizowanie szkoleń z zakresu edukacji obywatelskiej, warsztatów rozwijających u młodzieży kompetencje merytoryczne, społeczne i przywódcze, inicjatywy zgłoszone przez rady młodzieżowe. Poza tym, wsparciem mogły zostać objęte działania związane z organizowaniem i przeprowadzeniem kampanii informacyjnej czy wyborczej, organizacją inauguracyjnej sesji młodzieżowych rad, warsztaty i szkolenia mające przygotować młodzież do pełnienia funkcji radnego, a także podnoszenie kompetencji przyszłych opiekunów młodzieżowych. W tegorocznej edycji programu wyłoniono w sumie 57 inicjatyw na ponad 1,1 mln zł. Wśród nich znalazł się projekt gminy Wołomin „Unia Europejska Przyszłością Młodzieży”. Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 25 tys. zł Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Wołomin wyjedzie do Brukseli.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.