Pomysł na gruzińskie prawo jazdy

Pomysł na gruzińskie prawo jazdy – według zatrzymanego wczoraj przez warszawską Straż Graniczną Gruzina wystarczył pomysł, program graficzny oraz 40 złotych na skorzystanie z usług firmy zajmującej się wydrukiem i laminacją dokumentów. Niestety, nie tędy droga, tym bardziej, że na co dzień mężczyzna był kierowcą świadczącym usługi w dostarczaniu jedzenia za pomocą aplikacji mobilnej.

Funkcjonariusze z Zespołu ds. Działań Kontrolnych i Weryfikacyjnych z Placówki Straży Granicznej w Warszawie podczas standardowej kontroli legalności pobytu cudzoziemców przeprowadzonej w jednym z warszawskich hosteli zatrzymali 33-letniego obywatela Gruzji i to nie za nielegalny pobyt, a za posłużenie się sfałszowanym gruzińskim prawem jazdy. Mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami – przyznał, że prawo jazdy, które okazał do kontroli wykonał samodzielnie przy użyciu programu graficznego oraz korzystając z usług firmy zajmującej się wydrukiem i laminacją dokumentów płacąc 40 złotych. Tłumaczył, że zmusiły go do tego okoliczności ponieważ kilka tygodni wcześniej jego oryginalne gruzińskie prawo jazdy zostało mu skradzione, a że był na co dzień zatrudniony w charakterze kierowcy, dlatego zdecydował się na pozyskanie dokumentu, wykorzystując metodę „handmade”.

Po zatrzymaniu, Gruzinowi przedstawiono zarzuty o czyn z art. 270 § 1 kk. w związku z podrobieniem i posłużeniem się podrobionym na wzór oryginalnego prawem jazdy gruzińskim Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanego mu czynu i poddał się dobrowolnie karze grzywny w wysokości 200 stawek dziennych po 10 złotych każda oraz obciążenie kosztami postępowania.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze z aglomeracyjnej Placówki Straży Granicznej w Warszawie ujawnili 13 tego typu przypadków, najczęściej posiadaczami sfałszowanych praw jazdy byli cudzoziemcy, którzy na co dzień świadczą usługi jako kierowcy w przewozie osób za pomocą popularnych aplikacji mobilnych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.