Ponad 20 kilogramów narkotyków nie trafi na rynek

Ponad 20 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Podczas działań prowadzonych na terenie Inowrocławia i Gniewkowa zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn w wieku 35 i 42 lat. Mężczyźni są podejrzani o wprowadzanie do obrotu środków odurzających. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Działania prowadzone przez policjantów stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową na terenie Inowrocławia i Gniewkowa doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Na podstawie postanowienia prokuratora, funkcjonariusze przy wsparciu kolegów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy ustalili miejsce pobytu obu mężczyzn i tam ich zatrzymali.

Podczas przeszukania miejsc, w których przebywali zatrzymani, policjanci zabezpieczyli wagi elektroniczne, zgrzewarki próżniowe, pakiety folii do pakowania próżniowego, kilkanaście telefonów komórkowych oraz dokumenty, które mogą świadczyć o udziale zatrzymanych w przestępczej działalności narkotykowej.

Zatrzymani mężczyźni w wieku 35 i 42 lat zostali przewiezieni do komendy stołecznej, a następnie prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, uczestniczenia w obrocie środkami odurzającymi poprzez wielokrotne transakcje sprzedaży, działając wspólnie i w porozumieniu.

Decyzją sądu na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Okazało się, że 35-latek był również poszukiwany listem gończym przez sąd w Poznaniu w celu doprowadzenia do zakładu karnego.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Tekst: Edyta Adamus

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.