wtorek, 27 lipca 2021

Pościg ulicami Żyrardowa za pijanym kierowcą

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, miał

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami oraz posiadał narkotyki.

Pościg rozpoczął się w niedzielę wieczorem na jednej z ulic Żyrardowa. Mundurowi zauważyli osobowego volkswagena, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjant dał kierowcy sygnały do zatrzymania, na który kierowca nie zareagował i gwałtownie przyspieszył rozpoczynając ucieczkę ulicami miasta. Wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego tym samym stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Po pewnym czasie udało się zatrzymać pirata drogowego, który nie posiadał uprawnień i miał przy sobie narkotyki. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się że ma w organizmie ponad pół promila alkoholu. Kierowca poniesie teraz kary za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jak i za prowadzenie pojazdu bez uprawnień do kierowania, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i posiadanie narkotyków. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. Monika Helińska


Nasi partnerzy