Pościg za nietrzeźwym piratem drogowym

Policjanci z mławskiej drogówki pełniący służbę w Szreńsku zauważyli kierującego oplem, który znaczenie przekroczył prędkość. Wydali kierującemu polecenie do zatrzymania się. Ten jednak zwiększył prędkość. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Jak się okazało po zatrzymaniu, pirat drogowy miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Nie mogąc uciec przed pościgiem, porzucił samochód i próbował ukryć się w piwnicy budynku. Trafił do policyjnego aresztu.

Użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wielokrotnie zgłaszali problem przekraczania dozwolonej prędkości na ul. Mławskiej w Szreńsku. Droga ta pozostaje pod nadzorem Policji. Podczas wczorajszej kontroli policjanci zauważyli kierującego oplem, który jechał z prędkością ponad 90 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci wydali kierującemu polecenie do zatrzymania się, ten jednak zwiększył prędkość. Patrol ruszył w pościg za piratem drogowym, który uciekając przez kolejne miejscowości wyjechał na krajową siódemkę, następnie zawrócił i kontynuował ucieczkę jadąc w kierunku Wróblewa.

W pewnym momencie kierowca wjechał na teren prywatnej posesji, pozostawił samochód i próbował ukryć się przed policjantami w piwnicy budynku. Został zatrzymany i obezwładniony. Kierowcą okazał się 45-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. W organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy w czterech kategoriach. Zatrzymany pirat drogowy został osadzony w policyjnym areszcie. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę przed patrolem. Za przestępstwa te grozi wysoka grzywna oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postepowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Autor: asp. szt. Anna Pawłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.