Zniszczył wiatę przystankową bo chciał pokazać swoją „siłę”

Dzięki skutecznej interwencji policjantów, sprawca zniszczenia trzech wiat przystankowych nie uniknie odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. 19-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy w bezpośrednim pościgu. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia o wartości ponad 15 000 złotych.

Policjanci patrolujący ulice powiatu piaseczyńskiego otrzymali informację o tym, że na ulicy Julianowskiej w Piasecznie dwóch młodych mężczyzn zdemolowało wiaty przystankowe. Świadek zdarzenia przekazał rysopis sprawców, a funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce by potwierdzić otrzymane zgłoszenie. Po dotarciu na miejsce zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiozowu podjęli próbę ucieczki. Stróże prawa ruszyli w pościg i zatrzymali jednego ze sprawców przestępstwa. 19-latek przekonywał policjantów, że chciał pokazać swojemu koledze, jak jest silny i to było powodem zniszczenia przystanków. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Dane personalne drugiego ze sprawców są już w posiadaniu funkcjonariuszy, obecnie trwają czynności w celu ustalenia jego miejsca pobytu oraz zatrzymania. 19-latek usłyszał już zarzut zniszczenia mienia o wartości ponad 15 000 złotych. Za przestępstwo zniszczenia mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Magdalena Gąsowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.