Poszukiwana przez sądy i prokuraturę została zatrzymana przez dzielnicowych

44-latka była w zainteresowaniu sądów, prokuratury i Policji. Jej poszukiwania prowadzili policjanci z Tłuszcza ale też kryminalni z Targówka. Kobieta miała orzeczoną karę pozbawienia wolności m.in. za nieuregulowaną grzywnę. Ponieważ nie miała stałego miejsca pobytu, jej zatrzymanie było utrudnione. Jednak determinacja dzielnicowych z Pragi Północ zaowocowała zatrzymaniem kobiety w jej tymczasowej kryjówce. I nawet to, że poszukiwana w trakcie legitymowania podawała dane swojej siostry, nie uchroniło jej przed aresztem śledczym.

Dzielnicowi z komendy na Pradze Północ prowadzili działania mające na celu zatrzymanie osób będących w zainteresowaniu organów ścigania. Kilka dni temu skontrolowali jeden z miejscowych pustostanów, ponieważ z informacji, jaką zdobyli w ramach rozpoznania środowiska lokalnego wynikało, że może tam przebywać poszukiwana 44-latka, która nie posiadała stałego miejsca zamieszkania.

Gdy policjanci mieli pewność, że kobieta jest w obiekcie, wkroczyli tam. Wylegitymowali 44-latkę. Kobieta jednak podawała inne dane osobowe, niż te, którymi dysponowali mundurowi. Dzielnicowi jednak nie dali się oszukać. Potwierdzili, że 44-latka ma siostrę i to właśnie jej dane im podawała. Kobieta przyznała, że w ten sposób chciała uniknąć zatrzymania.

Jak wynikało z policyjnej bazy danych, poszukiwania 44-latki prowadzili policjanci z Tłuszcza na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego wydanego przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ celem odbycia karty 135 dni pobawienia wolności. Ci sami mundurowi realizowali wobec kobiety nakaz doprowadzenia do aresztu wydany przez Sąd Rejonowy w Wołominie celem ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych i odbycia kary zastępczej aresztu za nieuregulowaną grzywnę w wysokości 500 złotych.

Kobieta była również w zainteresowaniu północnopraskiego i mokotowskiego sądu oraz Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która wydała zarządzenia o ustalenie jej miejsca pobytu.

Kryminalni z komisariatu na Targówku również prowadzili działania mające na celu zatrzymanie kobiety, w związku z popełnionym przez nią oszustwem, które miało miejsce pod koniec czerwca br. Wtedy to w jednym ze sklepów 44-latka za zakupy zapłaciła falsyfikatem banknotu o wartości 200 złotych. Dzielnicowi osadzili kobietę w policyjnej izbie zatrzymań w komendzie przy ulicy Jagiellońskiej.

Następnego dnia dochodzeniowiec z Chodeckiej przedstawił 44-latce zarzut karny za popełnione oszustwo, za co może jej grozić dodatkowa kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Po czynnościach procesowych policjanci doprowadzili kobietę do aresztu śledczego na warszawskim Grochowie.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.