niedziela, 28 listopada 2021

Poszukiwania zakończone sukcesem

Zgłoszenie o 17-letniej mieszkance Warszawy, której życie mogło być zagrożone, postawiło w stan gotowości policjantów z otwockiej komendy. Zagrożenie, któremu należało przeciwdziałać wynikało z wiadomości, którą odnaleźli bliscy dziewczyny. Dzięki intensywnym działaniom poszukiwawczym, podjętym od razu po przyjęciu zgłoszenia, zaginioną odnaleziono w lesie w Duchnowie. Na szczęście nic się jej nie stało. 17-tka trafiła do szpitala w celu oceny stanu jej zdrowia. W działaniach poszukiwawczych brało w sumie udział kilkudziesięciu policjantów. Akcja zakończona sukcesem, ludzkie życie zostało uratowane.

Wcześnie rano dyżurny z Józefowa przyjął zgłoszenie od mieszkanki Warszawy, która powiadomiła o zaginięciu 17-letniej córki. Otrzymała od niej niepokojącą wiadomość, z której wynikało, że jej życie i zdrowie może być zagrożone.

Kategoria zgłoszenia wymagała szybkiej reakcji operatora 112 i policjantów z Józefowa, gdzie dyżurny odebrał wiadomość o zaginięciu. Spowodowało to natychmiastowe podjęcie działań poszukiwawczych. Policjanci z Józefowa nawiązali kontakt z wydziałem kryminalnym. Funkcjonariusze pojechali na letnisko w gminie Wiązowna, które nad ranem miała opuścić nastolatka. Dla policjantów z komendy powiatowej i podległych jednostek ogłoszono alarm.

Funkcjonariusze rozpoczęli działania poszukiwawcze, podzielili się na zespoły, wyznaczyli sektory. Sprawdzali pustostany, przystanki autobusowe, trasy komunikacyjne i lasy w rejonie Duchnowa. To właśnie w duchnowskim lesie, po kilku godzinach szeroko zakrojonych działań, policjanci odnaleźli zaginioną, w momencie, kiedy szła polną drogą. Dziewczynę otoczono opieką i przekazano załodze karetki, która zabrała ją do szpitala w celu oceny stanu zdrowia.

Akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem, kolejne uratowane ludzkie życie dało wielką satysfakcję z dobrze wykonanej policyjnej pracy.

nadkom. Daniel Niezdropa


Zobacz również