Poszukiwany 19-latek korzystał z przejazdów „na aplikację” przy użyciu skradzionego telefonu

W czasie świąt policjanci zatrzymali w warszawskim Ursusie 19-latka. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież telefonu, za pośrednictwem którego korzystał z przewozów na aplikację. Dodatkowo był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości, w celu odbycia kary blisko pół roku pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa związane z przywłaszczeniem mienia i groźbami.

O braku świątecznego szczęścia może powiedzieć mieszkaniec Piaseczna. 19-latek kilka dni temu dopuścił się kradzieży telefonu. W Boże Narodzenie postanowił skorzystać ze skradzionego mienia. Przy użyciu zainstalowanej aplikacji mobilnej firmy świadczącej usługi przewozów młody mężczyzna zamówił kurs z Lesznowoli na ulicę Szancera w Ursusie. O całej sprawie mundurowych powiadomił właściciel skradzionego telefonu komórkowego. Na koniec kursu na podejrzanego czekali stróże prawa Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.

Dodatkowo sprawdzenie tożsamości zatrzymanego wykazało, że jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. W przeszłości 19-latek dopuścił się gróźb oraz przywłaszczenia mienia za co został skazany na blisko pół roku pozbawienia wolności. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty oraz trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną wcześniej karę.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

sierż. szt. Jakub Pacyniak/st. asp Magdalena Gąsowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.