poniedziałek, 25 października 2021

Poszukiwany włamywacz trafił w ręce siedleckich policjantów

24-latek poszukiwany za kradzieże przez Sąd Rejonowy w Siedlcach został zatrzymany przez siedleckich policjantów. Podejrzewany był o kolejne tego typu przestępstwa. Przedstawiono mu zarzuty m.in. wielokrotnych kradzieży kosmetyków. Po zarzutach, mężczyzna został przetransportowany do Zakładu Karnego w Siedlcach.

Do zatrzymania mężczyzny doszło podczas legitymowania na ulicy. Po sprawdzeniu danych, okazało się, że 24-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Siedlcach. Miał spędzić w więzieniu 6 miesięcy za wcześniejsze kradzieże. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli pudełko z marihuaną.

W miejscu zamieszkania miał ukryte niewielkie ilości substancji odurzających, ale także przedmioty służące do włamań, m.in. nożyce do cięcia metalu. Policjanci natychmiast zweryfikowali materiał dowodowy w sprawach włamań i kradzieży, co pozwoliło na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów m.in wielokrotnych kradzieży kosmetyków o wartości ponad 6 tys. zł w siedleckich drogeriach.

Mężczyzna usłyszał także zarzuty posiadania środków odurzających. Po wykonaniu czynności został przewieziony do Zakładu Karnego w Siedlcach. Dla siedleckich stróżów prawa to jednak nie koniec sprawy. Do zweryfikowania pozostało jeszcze kilka postępowań. Mężczyźnie grozi teraz wyższa kara, ponieważ czynów tych dopuścił się w warunkach recydywy, czyli będąc już karanym za podobne przestępstwa.

Autor: kom. Agnieszka Świerczewska


Nasi partnerzy