poniedziałek, 25 października 2021

Zakończyła się modernizacja Stołecznego Stanowiska Kierowania

Nowoczesne pomieszczenia wyposażone w najlepszy sprzęt teleinformatyczny od dziś będą służyły policjantom Stołecznego Stanowiska Kierowania w Komendzie Stołecznej Policji. Właśnie zostały zakończone prace prowadzone w ramach „Programu Modernizacji Policji”. Inwestycja, która pochłonęła ponad 10 milionów złotych sprawiła, że Stołeczne Stanowisko Kierowania może dorównać najlepszym i najnowocześniejszym jednostkom Policji na świecie.

Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy to główny cel kierownictwa Komendy Stołecznej Policji. Dlatego podjęto decyzję o modernizacji serca jednostki, jakim jest Stołeczne Stanowisko Kierowania. Właśnie została zakończona modernizacja tego jakże ważnego wydziału stołecznej Policji. Od dziś policjanci SSK będą pracowali w nowoczesnych pomieszczeniach wyposażonych w zmodernizowane sieci i systemy teleinformatyczne.

Sprzęt najnowszej generacji, który pochłonął niemalże 4 miliony 700 tysięcy złotych pomoże policjantom skutecznie monitorować stan bezpieczeństwa w Warszawie, ale także na najwyższym poziomie realizować zabezpieczenia różnego rodzaju imprez masowych, czy zgromadzeń, a co za tym idzie prowadzić efektywniejszy nadzór nad podległymi siłami.

Potrzeba przebudowy Stołecznego Stanowiska Kierowania była priorytetem kierownictwa KSP. Symboliczne otwarcie zmodernizowanego Stołecznego Stanowiska Kierowania odbyło się dzisiaj. Z uwagi na obostrzenia związane ze stanem epidemii w uroczystości, która miała skromny charakter uczestniczył Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej wraz z kadrą kierowniczą, która przyczyniła sie do modernizacji SSK.

Dzięki funduszom z „Programu Modernizacji Policji” w wysokości ponad 10 milionów złotych została rozszerzona funkcjonalność całego systemu wraz z wymianą przestarzałych już elementów. Podczas prac modernizacyjnych została zwiększona funkcjonalność stanowisk dyspozytorskich, co umożliwiło jednoczesną obsługę wielu połączeń przychodzących i wychodzących, uruchomiono sterowanie radiotelefonami DMR z wykorzystaniem technologii IP. W pomieszczeniach pojawiła się nowoczesna ściana wizyjna z dodatkowymi monitorami, a także mobilny system pozycjonowania GPS, który umożliwia wizualizację rozmieszczenia sił policyjnych na mapie graficznej, np. miasta. Został wdrożony zaawansowany technologicznie bezprzewodowy system konferencyjny z możliwością zapisu dźwięku i obrazu.

System Wspomagania Dowodzenia i dostęp do sieci Internet i PSTD oraz system monitoringu wizyjnego m. st. Warszawy obsługują nowe komputery. Na potrzeby policjantów SSK zostało zakupionych również kilka nowych urządzeń wielofunkcyjnych.

Tekst: Edyta Adamus, zdjęcia: mł.asp. Rafał Rutkowski


Nasi partnerzy