piątek, 07 października 2022

Poszukiwany za oszustwa „na policjanta” zatrzymany

Policjanci z zespołu ds. poszukiwań z Woli zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową dla Warszawy Śródmieścia i dwoma nakazami doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna wpadł w ich ręce na terenie warszawskiej Woli.

W ostatnich dniach policjanci z zespołu poszukiwań z wolskiej komendy prowadzili działania, które w sposób szczególny były ukierunkowane na zatrzymanie osób poszukiwanych, ściganych listami gończymi. Funkcjonariusze przeprowadzili operacyjne sprawdzenia i ustalenia, pozyskali informacje i na ich podstawie dotarli do miejsc, gdzie ukrywali się poszukiwani.

Kryminalni z zespołu poszukiwań próbowali namierzyć mężczyznę poszukiwanego listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową dla Warszawy Śródmieścia. Mężczyzna był poszukiwany w celu tymczasowego aresztowania za przestępstwo oszustwa na tzw. policjanta. Był on też poszukiwany dwoma nakazami doprowadzenia wydanymi przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli oraz dla Warszawy Pragi Południe w celu odbycia kary w wymiarze łącznie roku i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Policjanci z zespołu ds. poszukiwań w tej sprawie realizowali czynności operacyjne. Namierzyli miejsce, gdzie poszukiwany przebywał. Do zatrzymania doszło na terenie Woli.

Mężczyzna został doprowadzony do jednostki policji na Woli. Po wykonaniu czynności został on doprowadzony do aresztu śledczego.

kom. Marta Sulowska


Zobacz również