Potrącenie pieszego w Ciechanowie

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzania drogowego z udziałem osoby pieszej. 33-letni kierowca peugeota potrącił mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. Poszkodowany 76-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Pamiętajmy! Piesi to grupa użytkowników dróg, która jest szczególnie narażona na utratę zdrowia, a nawet życia podczas wypadków. Dlatego zwiększmy ostrożność w rejonie przejść dla pieszych.

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem pieszego doszło w miniony piątek w Ciechanowie na ul. Narutowicza. Jak wynika z ustaleń interweniującego patrolu ruchu drogowego kierujący peugeotem, 33-letni ciechanowianin, potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych mężczyznę. 76-letni mieszkaniec Ciechanowa z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy peugeota- mężczyzna był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali 34-latkowi prawo jazdy. Trwają dalsze, szczegółowe ustalenia przebiegu i przyczyn wypadku.

Pamiętajmy! Piesi to grupa użytkowników dróg, która jest szczególnie narażona na utratę zdrowia, a nawet życia podczas wypadków. Dlatego kierowcy zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinni wzmóc czujność, zachować szczególną ostrożność, a także zdjąć nogę z gazu. Kierowca ma obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się nie tylko na przejściu dla pieszych, ale również temu, który na to przejście wchodzi.

Piesi natomiast powinni wziąć do serca zasadę ograniczonego zaufania: to, że my widzimy nadjeżdżające auto, wcale nie oznacza, że kierowca widzi także nas. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić tuż pod nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.

mł. asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.