Ojciec paskiem pobił 6-letniego syna. Został aresztowany

Sąd Rejonowy w Piasecznie zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 30-latka zatrzymanego przez piaseczyńskich policjantów. Funkcjonariusze prowadzący postępowanie ustalili, że mężczyzna od 2021 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim sześcioletnim synem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do oficera dyżurnego piaseczyńskiej komendy wpłynęła bardzo niepokojąca informacja otrzymana od pracowników jednego z przedszkoli, a mianowicie, że jedno z dzieci najprawdopodobniej jest ofiarą przemocy domowej. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze, których pracownica placówki poinformowała, że w trakcie przebierania 6-letniego chłopca zauważyła na jego ciele ślady przemocy, zasinienia oraz krwiaki.

W placówce pojawili się również rodzice dziecka. 30-letni ojciec przyznał funkcjonariuszom, że poprzedniego dnia wymierzył dziecku karę, uderzając go skórzanym paskiem. Nie widział jednak w swoim zachowaniu nic złego. Został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji.

Sąd Rejonowy w Piasecznie, na wniosek piaseczyńskich policjantów oraz prokuratora, zastosował wobec podejrzanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo z art. 207 Kodeksu karnego grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Poszkodowany chłopczyk do czasu wyjaśnienia sprawy, decyzją piaseczyńskiego sądu, trafił pod opiekę rodzinnej pieczy zastępczej, gdzie została mu zapewniona opieka.

W związku z tym zdarzeniem, zwracamy się z apelem, aby reagować w sytuacji, kiedy jesteśmy świadkami przemocy wobec innych osób. Wyzwiska, groźby, bicie i krzywdzenie bliskich jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy taki przypadek zawsze powinien być niezwłocznie zgłoszony policjantom, którzy pomogą przerwać spiralę przemocy.

asp. Magdalena Gąsowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.