Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Ciechanowie

13 maja na placu przy pomniku Stefana Żeromskiego w Szulmierzu (powiat ciechanowski) odbył się uroczysty apel z okazji Powiatowego Dnia Strażaka.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości bryg. Radosława Osieckiego panu Maciejowi Wąsikowi – Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, który dokonał przeglądu pododdziałów i przywitał się z pocztami sztandarowymi. Następnie podniesiono flagę państwową i odegrano hymn państwowy.

Z okazji święta Dnia Strażaka wręczono odznaczenia, akty nadania wyższych stopni służbowych oraz medale i dyplomy okolicznościowe:
– Medalem „Za Długoletnią Służbę” odznaczona została 1 osoba.
– Odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” odznaczonych zostało 7 osób.
– Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” odznaczonych zostało 10 osób.

Awans na wyższy stopień służbowy odebrało 12 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Ciechanowie, w tym:
– w korpusie oficerskim – 5 funkcjonariuszy,
– w korpusie aspiranckim – 1 funkcjonariusz,
– w korpusie podoficerskim – 4 funkcjonariuszy,
– w korpusie szeregowym – 2 funkcjonariuszy.

Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych Dyplomem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej wyróżnił 1 funkcjonariusza.

Pan Maciej Wąsik – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji za współpracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu ciechanowskiego wyróżnił 9 osób pamiątkowym grawertonem.

Starosta Ciechanowski Pan Jan Andrzej Kaluszkiewicz za działalność na rzecz poprawy stanu ochrony przeciwpożarowej powiatu ciechanowskiego wyróżnił 4 funkcjonariuszy pamiątkowym grawertonem oraz listem gratulacyjnym.

Po zakończeniu ceremonii odznaczeń i awansów Pan Maciej Wąsik Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w asyście nadbryg. Jarosława Piotrowskiego Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP wręczyli Decyzje Komendanta Głównego PSP o włączeniu jednostek OSP Pawłowo oraz OSP Szyjki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Obchody Powiatowego Dnia Strażaka w Ciechanowie swoją obecnością zaszczycili m.in.: Pan Maciej Wąsik Sekretarz – Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, nadbryg. Jarosław Piotrowski – Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Pan Jan Andrzej Kaluszkiewicz – Starosta Powiatu Ciechanowskiego, parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, lokalna społeczność.

Goście uczestniczący w uroczystości składali gratulacje odznaczonym, awansowanym i wyróżnionym strażakom oraz osobom zaangażowanym w sprawy pożarnictwa, doceniając ciężką pracę strażaków.

Sekretarz Stanu Pan Maciej Wąsik podczas przemówienia serdecznie podziękował za codzienną służbę – za to, że strażacy niosą pomoc, służą społeczności lokalnej. Zaznaczył, że zawsze można na strażaków liczyć – czy to na strażaków zawodowych, czy też druhów OSP. Powiedział także: „Nasz system ochrony przeciwpożarowej, także tu, w powiecie ciechanowskim, jest na najwyższym poziomie. Chcę Państwu serdecznie pogratulować – tej pracy, tej pasji”.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Piotrowski pogratulował druhom dołączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz podziękował wszystkim strażakom za ich codzienną, często niebezpieczną pracę i zaangażowanie w rozwój pożarnictwa na Mazowszu.

Opracowanie: kpt. Damian Kołpaczyński – Komenda Powiatowa PSP w Ciechanowie, redagowała sekc. Katarzyna Urbanowska – Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Zdjęcia: mł. asp. Robert Dikau – Komenda Powiatowa PSP w Ciechanowie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.