Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Powiecie Warszawskim Zachodnim

12 maja roku odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Powiecie Warszawskim Zachodnim. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji strażaków i ich rodzin w Kościele Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Lesznie. Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerowali na plac Urzędu Gminy w Lesznie przy akompaniamencie orkiestry dętej z OSP Stare Babice.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przedstawicielowi Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Arturowi Wójcikowi. Następnie podniesiona została, flaga państwowa na maszt i odegrany hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Otwarcia uroczystości i powitania przybyłych gości dokonał Komendant Powiatowy PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim st. bryg. Robert Nowakowski.

Kulminacyjnym momentem obchodów było wręczenie odznaczeń i medali oraz aktów nadania wyższych stopni służbowych.

Następnie głos zabrali goście przybyli na uroczysty apel, dziękując za wspaniałą działalność strażaków na rzecz lokalnej społeczności oraz składając serdeczne życzenia z okazji Dnia Strażaka.

W uroczystości udział wzięli, m.in:
– Pani Anita Czerwińska – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej,
– Pani Bożena Żelazowska – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
– Pani Kinga Gajewska – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
– Pan Michał Prószyński – Szef Gabinetu Politycznego MSWiA,
– Pan Adam Baryłka – Dyrektor Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji w Ministerstwie Rozwoju i Technologii,
– bryg. Artur Wójcik – Przedstawiciel Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,
– Pan Jan Żychliński – Starosta Warszawski Zachodni,
– przedstawiciele władz Samorządu Powiatowego, władze Samorządów Gminnych, przedstawiciele firm z terenu powiatu oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Opracowanie i zdjęcia: st. sekc. Damian Dolniak – Komenda Powiatowa PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim, redagowała sekc. Katarzyna Urbanowska – Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.