Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Siedlcach

21 maja w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka.

Uroczysty apel rozpoczął dowódca uroczystości meldunkiem złożonym bryg. Waldemarowi Wysowskiemu – Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, który dokonał przeglądu pododdziałów i przywitał się z pocztami sztandarowymi. Następnie, w trakcie hymnu państwowego, uroczyście podniesiono flagę państwową.

Zaproszonych gości serdecznie powitał Komendant Miejski PSP w Siedlcach st. bryg. Andrzej Celiński, podsumował działalność komendy w minionym roku oraz złożył serdeczne podziękowania tym, którzy wspierają codzienną służbę siedleckich strażaków.

Na uroczystości z okazji Dnia Strażaka, wyróżniającym się strażakom wręczono medale, odznaczenia, akty nadania wyższych stopni służbowych oraz dyplomy okolicznościowe.
Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” odznaczonych zostało 6 strażaków,
Odznaką „Świętego Floriana” odznaczone zostały 2 osoby,

Awanse w stopniach otrzymali:
w korpusie oficerów -1 funkcjonariusz,
w korpusie aspirantów – 4 funkcjonariuszy,
w korpusie podoficerów – 16 funkcjonariuszy.
Komendant Główny PSP oraz Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych przyznali nagrody pieniężne 4 funkcjonariuszom.

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach za osiągnięcia i zaangażowanie w służbie wyróżnił dyplomami okolicznościowymi 6 funkcjonariuszy. W dowód uznania za długoletnie działania na rzecz ochrony przeciwpożarowej Miasta Siedlce i powiatu siedleckiego, Komendant Miejski PSP w Siedlcach przyznał dyplomy okolicznościowe Wójtom gmin powiatu siedleckiego.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy również dziękowali funkcjonariuszom za zaangażowanie i serce, jakie okazują każdemu w potrzebie, a także gratulowali awansowanym i wyróżnionym oraz złożyli ciepłe i serdeczne życzenia z okazji Dnia Strażaka.

W imieniu Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Waldemar Wysowski podziękował wszystkim strażakom oraz pracownikom cywilnym za ich codzienną, często niebezpieczną służbę i zaangażowanie w rozwój pożarnictwa. Uroczystość zakończyła się odprowadzeniem sztandaru Komendy Miejskiej PSP w Siedlcach oraz meldunkiem o zakończeniu uroczystego apelu.

W uroczystościach udział wzięli:
-Z-ca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – bryg. Waldemar Wysowski,
-Prezydent Miasta -Tomasz Hapunowicz,
-Dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej – gen. dyw. Arkadiusz Szkutnik,
-Wiceprzewodniczący Rady Miasta Siedlce – Robert Chojecki,
-mł. insp. Andrzej Dziewulski – Komendant Miejski Policji,
-dh Wojciech Grzegorczyk – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Siedlcach,
-ppłk Mariusz Misiura – Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji,
-ppłk Paweł Kraczkowski – Dowódca 53 Batalionu Lekkiej Piechoty w Siedlcach,
-ppłk Cezary Bujak – Dyrektor Zakładu Karnego,
-podinsp. Paweł Gospodarczyk – Kierownik Oddziału Celnego w Siedlcach,
-Jerzy Osiak – Nadleśniczy w Siedlcach,
-oraz przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele instytucji współpracujących z KM PSP Siedlce, przedstawiciele siedleckich uczelni i szkół, przedstawiciele mediów.

Opracowanie: KM PSP Siedlce, redagowała mł. kpt. Katarzyna Urbanowska – Rzecznik Prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Zdjęcia: Adam Krasuski.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.