Aresztowany za przemoc wobec żony

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez bielańskich policjantów. Sprawca pod wpływem alkoholu od ponad 4 lat znęcał się psychicznie nad swoją żoną. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego Prokurator Rejonowy Warszawa Żoliborz wystąpił z wnioskiem o zastosowanie aresztu. Decyzją sądu obywatel Ukrainy na 3 miesiące trafił za kratki.

Bielańscy mundurowi po jednej z interwencji domowych zatrzymali 29-latka. Policjanci ustalili, że mężczyzna od ponad 4 lat znęcał się psychiczne nad swoją żoną. Jak wynika z ustaleń śledczych, sprawca będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał i poniżał kobietę, szarpał, popychał, rozbił jej laptopa na głowie i groził wywiezieniem dziecka na Ukrainę. Mężczyzna momencie zatrzymania był nietrzeźwy. Noc spędził w policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu, obywatel Ukrainy usłyszał zarzut znęcania się nad kobietą. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału, Prokurator Rejonowy Warszawa Żoliborz wystąpił z wnioskiem o zastosowanie aresztu. Decyzją sądu obywatel Ukrainy na 3 miesiące trafił do aresztu. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejny raz przypominamy, że przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę siły działanie skierowane przeciw członkowi rodziny naruszające jego prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody psychiczne, fizyczne, a także materialne. Nadal jednak znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej.

podinsp. Elwira Kozłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.