Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Żyrardowie

26 maja 2022 roku na placu Jana Pawła II w Żyrardowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Było to święto całego pożarniczego środowiska z powiatu żyrardowskiego. W uroczystości wzięły udział delegacje i poczty sztandarowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całego powiatu. Podczas apelu nadano odznaczenia i wręczono awanse na wyższe stopnie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji wszystkich strażaków. Po przemarszu pododdziałów na plac Jana Pawła II dowódca uroczystości st. kpt. Hubert Lenarcik złożył meldunek przedstawicielowi Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP kpt. Elżbiecie Adamus-Kot. Następnie podniesiono flagę państwową na maszt oraz odegrano hymn państwowy. Komendant Powiatowy PSP w Żyrardowie st. bryg. Tomasz Cybul przywitał wszystkich uczestników uroczystości.

W kolejnej części uroczystości zostały odczytane postanowienia i rozkazy personalne osób odznaczonych, awansowanych oraz wyróżnionych. W imieniu odznaczonych i awansowanych głos zabrał mł. asp. Tomasz Badowski.

Uroczysty apel był też okazją do licznych podziękowań dla całego środowiska pożarniczego, które skierowali w swoich listach m.in. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Maciej Wąsik. Obchody Dnia Strażaka zakończył uroczysty przejazd samochodów pożarniczych, począwszy od tych z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku, aż po te najbardziej nowoczesne.

Opracowanie: kpt. Katarzyna Piszczek KP PSP w Żyrardowie, redagowała sekc. Katarzyna Urbanowska – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.