Powiatowy Dzień Strażaka w Lipsku

W środę 24 maja br. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Lipsku odbył się uroczysty apel z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka połączonych z przekazaniem nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Apel rozpoczął się od złożenia meldunku przez Dowódcę Uroczystości mł. kpt. Macieja Sypułę zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomaszowi Cybul. Następnie nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt oraz odegranie hymnu narodowego.

Komendant Powiatowy PSP w Lipsku st. bryg. Łukasz Maciejewski serdecznie powitał przybyłych gości, oraz wygłosił przemówienie okolicznościowe.

Kolejnym punktem uroczystości było odczytanie uchwał i rozkazów personalnych osób odznaczonych, awansowanych oraz wyróżnionych.

Awanse, odznaczenia i wyróżnienia otrzymali:
– Brązową Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej odznaczonych zostało 3 strażaków.
– Odznaką Świętego Floriana za Zasługi dla Społeczności Lokalnej odznaczonych zostało 2 druhów.
– Odznaką Strażak Wzorowy odznaczonych zostało 2 druhów.

Awanse na wyższe stopnie w korpusie aspirantów oraz szeregowych otrzymało 6 strażaków.

W dniu 18 maja 2023 podczas obchodów Wojewódzkiego Dnia Strażaka 2 strażakom wręczono Krzyż Świętego Floriana nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Brązowy Medal za Długoletnią Służbę.

Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych Dyplomem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej wyróżnił 1 strażaka.

Decyzją Komendanta Głównego PSP, Ochotnicza Straż Pożarna w Łaziskach została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Uroczysty apel był także okazją do przekazania i poświęcenia ciężkiego samochodu pożarniczego.

W imieniu Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasz Cybul pogratulował druhom dołączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz podziękował wszystkim strażakom za ich codzienną, często niebezpieczną pracę i zaangażowanie w rozwój pożarnictwa na wschodniej bramie Mazowsza.

Opracowanie, zdjęcia: asp. Przemysław Iwan

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.