Kontrole w stolicy doprowadziły do zatrzymania 6 nielegalnych cudzoziemców

W wyniku kontroli legalności pobytu przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Warszawie zatrzymano 6 cudzoziemców, których status pobytowy w naszym kraju był nielegalny, czterech z nich nie posiadało żadnych dokumentów tożsamości.

Działania kontrolne przeprowadzone na terenie stolicy objęły 33 cudzoziemców. Ich efektem było zatrzymanie sześciu mężczyzn, którzy nie spełniali warunków wjazdu i pobytu w Polsce. Zatrzymane osoby to 5 obywateli Gruzji i jeden obywatel Indii. Mężczyźni nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających ich do pobytu w naszym kraju, mało tego czterech z nich – obywatele Gruzji wieku od 23 do 39 lat, nie mieli nawet dokumentów tożsamości. Ich dane i wizerunki zostały potwierdzone przez funkcjonariuszy na podstawie systemów teleinformatycznych Straży Granicznej. Większość z nich zanim dotarła do Polski, próbowała zalegalizować swój pobyt m.in. we Francji, Niemczech czy w Szwecji.

Wobec wszystkich zostały wszczęte postępowania administracyjne, w przypadku obywatela Indii i jednego z Gruzinów zakończone wydaniem decyzji zobowiązującej do powrotu z zakazem ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw strefy Schengen na okres 3 lat. Wobec kolejnych dwóch Gruzinów oprócz wystawienia im decyzji powrotowej, także skierowano wnioski do sądu o umieszczenie ich w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców. Co do dwójki pozostałych zatrzymanych trwają czynności administracyjne.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.