Pożar budynku magazynowego w Żdżarowie

19 maja, po godzinie 15, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie zaczęły napływać zgłoszenia o pożarze budynku w Żdżarowie (gmina Sochaczew). Słup czarnego dymu widoczny był z odległości wielu kilometrów. Na miejsce w pierwszym rzucie zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze i samochód operacyjny z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz zastępy z okolicznych jednostek OSP.

Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że pożarem w fazie rozwiniętej objęty jest parterowy budynek murowany o wymiarach około 63×10 metrów. Pożar nie stwarzał zagrożenia dla innych obiektów.

Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu trzech prądów gaśniczych wody w natarciu. Dopływ energii elektrycznej do obiektu został zdalnie odłączony przez zakład energetyczny. W związku z dużym zapotrzebowaniem na wodę do gaszenia pożaru zbudowano punkt czerpania wody na odległym około 250 metrów stawie, skąd przy użyciu motopomp i samochodów pożarniczych tłoczono wodę magistralą wodną. W dalszej fazie podano kolejny prąd wody oraz piany w natarciu. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych konstrukcji budynku oraz dogaszania pogorzeliska.

Na miejsce zdarzenia zadysponowany został samochód-laboratorium ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Warszawa-6”, której ratownicy wykonali na miejscu niezbędne pomiary. Do zdarzenia przybyła także grupa operacyjna Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie. Akcją gaśniczą kierował Komendant Powiatowy PSP w Sochaczewie.

Działania gaśnicze, które zakończono kwadrans przed godziną 22, prowadziło w sumie 15 zastępów straży pożarnej – 2 x JRG PSP Sochaczew, 2 x OSP Młodzieszyn, 2 x OSP Rybno, OSP Antoniew, OSP Cypriany, OSP Dachowa, OSP Erminów, OSP Jasieniec, OSP Szymanów, OSP Wężyki, OSP Witkowice, OSP Wyczółki.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.