Radomska Straż Graniczna zatrzymała rzekomego studenta

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Radomiu zatrzymali cudzoziemca za złamanie warunków wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. Mężczyzna przyjechał do Polski, aby studiować, jednak na uczelnię nie dotarł, dlatego niedoszły student otrzymał decyzję zobowiązującą do powrotu.

Ujawniony cudzoziemiec to obywatel Rwandy, który został zatrzymany w wyniku kontroli legalności pobytu na terenie Radomia. Mężczyzna legitymował się swoim oryginalnym paszportem oraz wizą, którą uzyskał w celu podjęcia nauki w Polsce. Cudzoziemiec przekraczając granicę naszego państwa zadeklarował rozpoczęcie studiów na jednej z poznańskich uczelni, niestety nie dotarł na nią, ani też nie poinformował władz uczelni o rezygnacji ze studiów, tym samym powodując skreślenie go z listy studentów. W tym czasie 24-latek zamiast do Poznania przyjechał do Radomia, jak oświadczył w rozmowie z funkcjonariuszami – z zamiarem podjęcia pracy zarobkowej. Niestety zmieniając cel swojego przyjazdu do Polski rezygnując z nauki, spowodował, że jego pobyt w Polsce przestał być legalny. Wobec niego zostało wszczęte postępowanie administracyjne zakończone wydaniem decyzji o zobowiązaniu go do dobrowolnego powrotu w terminie 30 dni oraz zakazem ponownego wjazdu na terytorium Polski przez rok.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.