Pożar dachu magazynu w Wolicy

20 marca 2023 roku o 12:16 do Komendy Powiatowej PSP w Pruszkowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze magazynu z drewnianym dachem w miejscowości Wolica w powiecie pruszkowskim.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej, stwierdzono pożar w fazie rozwiniętej dachu budynku magazynowego jednokondygnacyjnego o wymiarach 100 x 16 x 6 m. Do budynku magazynowego przylegał dwukondygnacyjny budynek o przeznaczeniu biurowo-administracyjnym.

Przed przybyciem jednostek straży pożarnej pracownicy obiektu prowadzili nieskuteczne działania gaśnicze z pomocą gaśnic proszkowych i wody z węża ogrodowego. W momencie wybuchu pożaru w części magazynowej przebywały 2 osoby oraz 2 osoby w części biurowo-administracyjnej. Dwóch pracowników, którzy podjęli próbę gaszenia miało widoczne ślady okopcenia na ciele, istniało podejrzenie podtrucia gazami pożarowymi.

Po dotarciu na miejsce Zespołów Ratownictwa Medycznego bezzwłocznie przekazano im osoby poszkodowane, które zostały przebadane, po czym jedna z nich odwieziona została do szpitala. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do prowadzenia prac rozbiórkowych, w celu dotarcia do ukrytych zarzewi ognia. Spaleniu uległ dach budynku magazynowego z podbitką dachową drewnianą, ociepleniem z trocin oraz poszyciem dachu z eternitu.

W działaniach, które zakończyły się o 16:06, brało udział 16 samochodów pożarniczych, w tym 2 operacyjne i 48 strażaków.

Opracowanie: sekc. Katarzyna Urbanowska – Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.