Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Pożar domu jednorodzinnego w Lipinach

W czwartek (20.10) o godzinie 18:30 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Wyszkowie wpłynęła informacja o pożarze domu przy ulicy Bankowej w miejscowości Lipiny.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że pali się murowany, jednorodzinny budynek mieszkalny. W chwili przybycia pierwszego zastępu pożar był już w fazie rozwiniętej. Płomienie ognia wychodziły z otworów okiennych oraz poszycia dachowego. W momencie powstania pożaru w domu znajdowała się jedna osoba. Ewakuowała się ona samodzielnie przed przybyciem służb. Niestety kobieta wskutek zdarzenia doznała licznych poparzeń.

W pierwszej kolejności działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jednocześnie przystąpiono do akcji gaśniczej, podając 2 prądy wody w natarciu przez okno i drzwi. Po dotarciu na miejsce kolejnych zastępów, w celu lokalizacji pożaru, do środka wprowadzono rotę strażaków z dodatkowym prądem gaśniczym. Po opanowaniu ognia strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych dachu. Budynek został przewietrzony przy pomocy wentylatora, a spalone wyposażenie domu wyniesiono i przelano wodą.

W trakcie działań strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca LPR, który przetransportował poszkodowaną kobietę do szpitala.
Interwencja trwała 5 godzin 14 minut i brało w niej udział 33 strażaków.

opracowanie: st. kpt. Daniel Wachowski
zdjęcia: mł. bryg. Piotr Warchoł

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.