Pożar domu w Nowym Brańszczyku

W piątek 12 kwietnia o godz. 15:06 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wyszkowie wpłynęła informacja o pożarze w miejscowości Nowy Brańszczyk. Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z JRG Wyszków, OSP Brańszczyk, OSP Trzcianka, OSP Udrzyn i OSP Poręba.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że pali się dom jednorodzinny. W chwili przybycia pierwszego zastępu ogniem objęte było użytkowe poddasze. Pożar był już w fazie rozwiniętej, płomienie były widoczne na zewnątrz, a spod dachu wydobywał się intensywny dym. Jedna osoba ewakuowała się samodzielnie przed przybyciem straży i nie wymagała udzielenia pomocy medycznej.

W pierwszej kolejności działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądu wody z zewnątrz przez okno. Po dojeździe kolejnych zastępów podano dodatkowe linie gaśnicze: z zewnątrz oraz od środka na poddasze. Po opanowaniu i ugaszeniu pożaru przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych konstrukcji i usunięto spalone wyposażenie. Na koniec pogorzelisko sprawdzono dokładnie kamerą termowizyjną oraz rozłożono plandekę zabezpieczającą na konstrukcji dachu.

Interwencja trwała 5 godziny 02 minut i brało w niej udział 29 strażaków, ponadto Policja i Pogotowie Energetyczne.

Opracowanie: st. kpt. Daniel Wachowski
Zdjęcia: OSP Brańszczyk, OSP Udrzyn

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.