Sprawcy rozboju i kradzieży rozbójniczej w areszcie

Na przestrzeni ostatnich dni dzięki zaangażowaniu policjantów Wydziału Wywiadowczo Patrolowego Komendy Stołecznej Policji 5 sprawców rozboju oraz kradzieży rozbójniczej trafiło do aresztu.

Dzięki determinacji i szeroko zakrojonym działaniom policyjni wywiadowcy Komendy Stołecznej w ostatnich dniach zatrzymali sprawców rozboju i kradzieży rozbójniczej.

W miniony poniedziałek wieczorem stołeczni wywiadowcy na Warszawskiej Pradze Północ zatrzymali 20- letnią obywatelkę polski oraz 25- letniego obywatela ukrainy w toku czynności ustalono, że podejrzana ukradła przy użyciu przemocy kartę płatniczą oraz dokument tożsamości innej osoby. Podczas zatrzymania kobieta stosowała przemoc wobec policjantki chcąc zmusić ją do zaniechania czynności prawnej.

W zeszłym tygodniu w nocy z wtorku na środę policjanci Wydziału Wywiadowczo Patrolowego Komendy Stołecznej zatrzymali 40- letniego obywatela ukrainy podejrzanego o to, że dwoma innymi mężczyznami dokonali rozboju na innej osobie. Podczas zdarzenia mężczyźni używając przemocy ukradli telefon oraz portfel. Dzięki temu w krótkim czasie od zatrzymania 40-latka policjanci Wydziału Patrolowo Interwencyjnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa III zatrzymali dwóch pozostałych obywateli ukrainy powiązanych z tym rozbojem.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ i zastosował wobec 20-letniej podejrzanej areszt na okres 3 miesięcy. Za kradzież rozbójniczą i stosowanie agresji wobec policjanta w celu wymuszenia zaniechania czynności prawnej grozi jej do 10 lat więzienia.

Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota Sąd orzekł wobec wszystkich trzech sprawców areszt na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 15 lat więzienia.

Postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ oraz Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

st. post. Rafał Wieczorek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.