Pożar drewnianego budynku jednorodzinnego w Milanówku

13 stycznia 2023 r. o godz. 18:25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Grodzisku Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu drewnianego, w którym są 2 osoby w miejscowości Milanówek przy ul. Wigury, powiat grodziski.

Dyżurny SK KP PSP w Grodzisku Mazowieckim na miejsce zdarzenia zadysponował 7 zastępów z Państwowej Straży Pożarnej i 7 zastępów z OSP z terenu powiatu grodziskiego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu dowódca stwierdził pożar poddasza i piętra drewnianego budynku mieszkalnego. Trzy osoby zostały ewakuowane z palącego się budynku przez przybyłych na miejsce policjantów.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, przekazaniu 3 osób przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, które po przeprowadzonym badaniu nie wymagały hospitalizacji. Podaniu 9 prądów gaśniczych w celu ugaszeniu palącego się budynku. Dalsze działania polegały na rozebraniu elementów konstrukcji dachu i stropów w celu eliminacji zarzewi ognia. W wyniku pożaru nie było osób poszkodowanych, spaleniu uległ drewniany dom w tym więźba dachowa, piętro i poddasze wraz z wyposażeniem. W działaniach uczestniczyło 50 strażaków.

Opracowanie: asp. Krzysztof Stefaniak

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Grodzisku Maz.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.