Pożar stodoły w Kuskowie

15 lutego 2023 roku o godz. 08:14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu, wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku stodoły w miejscowości Kuskowo gmina Przasnysz.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej, zastano drewnianą stodołę krytą blachą całkowicie objętą pożarem. Do budynku stodoły dostawiony był murowany garaż. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w obiekcie oraz podaniu prądów wody w obronie na murowany budynek garażowy, w którym znajdowały się ciągniki i sprzęt rolniczy – pojazdy zostały wyprowadzone z zagrożonego budynku i uratowane. Osób poszkodowanych nie odnotowano.

W międzyczasie rozwinięto kolejne linie gaśnicze i podano prądy wody w natarciu na palący się obiekt stodoły, który się zawalił. W trakcie działań na miejsce pożaru przybyły kolejne zastępy straży pożarnej wspierając działania ratowniczo-gaśnicze. Pożar został zlokalizowany i przygaszony. Następnie strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych elementów konstrukcji budynku i przelewaniu pogorzeliska wodą. Przy użyciu ciągnika rolniczego i ładowarki wyciągano bele słomy i siana ze sterty aż do całkowitego ugaszenia pożaru.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.