Pożar w komendzie Policji w Pułtusku

We wtorek w Komendzie Powiatowej Policji Pułtusku wybuchł pożar, którego przyczyną było najprawdopodobniej zaprószenie ognia. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Po ugaszeniu funkcjonariusze i pracownicy cywilni wrócili do dalszej pracy. Taki był scenariusz wspólnych ćwiczeń Straży Pożarnej i Policji w ramach szkolenia przeciwpożarowego.

Punktualnie o godz. 10:00 w budynku komendy, a dokładnej, w Sali Tradycji mieszczącej się na I piętrze, doszło do pożaru. Oficer dyżurny powiadomił o zdarzeniu Komendanta jednostki oraz Państwową Straż Pożarną. Komendant Powiatowy Policji Pułtusku mł. insp. Paweł Antośkiewicz widząc zagrożenia ogłosił alarm oraz podjął decyzję o ewakuacji wszystkich osób przebywających w budynku komendy. W trakcie przemieszczania się nikt nie ucierpiał, każdy bezpiecznie i o własnych siłach opuścił budynek.

Przybyli na miejsce strażacy szybko opanowali pożar i dokładnie sprawdzili wszystkie pomieszczenia komendy. Ponadto stwierdzili, że prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Przedstawiony powyżej opis to na szczęście tylko scenariusz ćwiczeń, które dzisiaj odbyły się w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku w ramach szkolenia przeciwpożarowego.

Dziękujemy funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku za współpracę, zaangażowanie i profesjonalne przeprowadzenie działań!

kom. Milena Kopczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.