Policjanci na płońskim targowisku zabezpieczyli podrabiany towar

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją płońskiej komendy w czasie działań skierowanych przeciwko nieuczciwym sprzedawcom na targowisku miejskim zabezpieczyli odzież z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi renomowanych firm. Podrobione czapki, bluzy, kurtki, spodnie, paski, bieliznę i perfumy oferował do sprzedaży 55-letni obcokrajowiec. Mężczyźnie grożą nawet 2 lata więzienia.

Płońscy policjanci na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzili działania na targowisku miejskim. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że może tam dochodzić do handlu ubraniami oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi znanych, światowych firm. W trakcie czynności mundurowi ujawnili podróbki na stoisku 55-letniego obywatela Rumunii. Mężczyzna został zatrzymany, a podrobiona odzież zabezpieczona. Czapki, paski, kurtki, spodnie, bieliznę i perfumy – w sumie ponad 160 przedmiotów trafiło do policyjnego depozytu.

Straty firm, których znaki zostały podrobione, mogły wynieść nawet kilka tys. zł.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej handel podróbkami jest przestępstwem. 55-latek usłyszał związane z tym zarzuty. Za wprowadzanie do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku gdy taki proceder jest stałym źródłem dochodu, kara może wynosić nawet do 5 lat.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą regularnie kontrolują bazary, targowiska oraz inne punkty sprzedaży odzieży, także internetowe.

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.