piątek, 03 grudnia 2021

Pożar w kotłowni

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie, wpłynęła informacja o pożarze budynku przy ulicy Słowiczej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że pali się pomieszczenie kotłowni w domu jednorodzinnym. W chwili przybycia pierwszych zastępów mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz i nie wymagali udzielenia pomocy medycznej. W pierwszej kolejności strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia i odłączyli dopływu prądu oraz gazu do budynku. Następnie rota strażaków weszła do środka, przeszukała pomieszczenia na poziomie kotłowni i podała jeden prąd wody w natarciu na pożar.

Po przybyciu dodatkowych sił i środków podano kolejny prąd wody przez okno z zewnątrz i przystąpiono do przeszukiwania pozostałych pomieszczeń. Po ugaszeniu pożaru strażacy oddymili wnętrze domu przy pomocy wentylatora i wynieśli spalone wyposażenie na zewnątrz. Na koniec obiekt sprawdzono dokładnie kamerą termowizyjną, aby wykluczyć ukryte ogniska pożaru. Dokonano również pomiaru miernikiem wielogazowym, aby upewnić się czy nie występuje zagrożenie tlenkiem węgla.

Działania strażaków utrudniały intensywne zadymienie oraz wyjątkowo duże nagromadzenie materiałów palnych wewnątrz budynku. Akcja gaśnicza trwała 2 godziny 36 minut i brało w niej udział 14 strażaków.


Zobacz również