kolejny elektryczny samochód dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Płocku

W Płocku podejmujemy różne działania proekologiczne. Jednym z nich jest zakup samochodów elektrycznych dla miejskich instytucji. Z takiego pojazdu korzysta Miejski Zarząd Dróg, a kolejny elektryczny samochód otrzymała właśnie Straż Miejska – informuje prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

W taborze Straży Miejskiej są więc teraz trzy elektryczne samochody (jeden kupiony w ramach ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka dla EkoPatrolu) oraz przekazane w użyczenie przez Urząd Miasta Płocka dwa elektryczne skutery. Nowy renault kangoo jest w pełni przystosowany do funkcji radiowozu, czyli pojazdu uprzywilejowanego.

Zasięg tego elektrycznego pojazdu na pełnym akumulatorze to ok. 200 km, co spokojnie wystarczy na dwie zmiany pracy strażników. Układ ładowania umożliwia pełne naładowanie akumulatora w ciągu około 6 godzin. Ze względu na specjalistyczne wyposażenie samochód będzie służył do codziennej służby, patrolowania ulic miasta oraz bezpiecznego transportu osób bezdomnych i nietrzeźwych – informuje Konrad Guzanek, Komendant Straży Miejskiej.

Koszt zakupu pojazdu wraz ze specjalistycznym wyposażeniem wyniósł prawie 190 tys. zł.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.