Pożegnanie ze służbą Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

25 października 2022 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie odbyła się uroczysta zbiórka – pożegnanie ze służbą st. bryg. Dariusza Stumskiego Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

St. bryg. Dariusz Stumski po przeszło 30 latach służby w Państwowej Straży Pożarnej przeszedł na zaopatrzenie emerytalne.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Nowosielski podziękował swojemu Zastępcy za nienaganną służbę i wzorową współpracę podczas realizacji obowiązków służbowych.

St. bryg. Dariusz Stumski w 1992 roku rozpoczął studia wyższe zawodowe w zakresie ochrony przeciwpożarowej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

W 1996 roku pełnił służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Mławie. W 1999 roku został przeniesiony do Komendy Powiatowej PSP w Żurominie. Z dniem 1 grudnia 2006 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Żurominie.

W 2006 roku ukończył studia magisterskie na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. W 2007 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie Bezpieczeństwa i Ochrony Człowieka w Środowisku Pracy w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy w Warszawie. W 2011 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie Audytor energetyczny uprawniony do wydawania świadectw energetycznych w Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu.

Z dniem 10 czerwca 2020 roku st. bryg. Dariusz Stumski został powołany na stanowisko Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Jest odznaczony złotym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”, srebrną odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”, brązowym medalem „Za długoletnią służbę” oraz „Brązowym Krzyżem Zasługi”.

Opracowanie: sekc. Katarzyna Urbanowska – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

Zdjęcia: ogn. Adrian Zabrocki, sekc. Katarzyna Urbanowska – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.