Praca operacyjna, zatrzymanie i 4 zarzuty

Policjanci operacyjni zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu na podstawie własnych ustaleń dotarli do mężczyzny, który jak wynika ze zgromadzonych przez funkcjonariuszy informacji w ostatnich dniach miał dokonać kilku kradzieży. W wyniku zebranych materiałów okazało się, że łupem 23-latka padły trzy rowery odkurzacz i buty sportowe. Część rzeczy została przez policjantów odzyskana i zabezpieczona. Zatrzymany usłyszał 4 zarzuty kradzieży.

Policjanci operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu przeanalizowali zgłoszone kradzieże, do których doszło na przełomie lutego i marca.

Dzięki posiadanej wiedzy od razu kilka z nich powiązali ze sobą, według funkcjonariuszy łączyła je osoba sprawcy. Bardzo szybko, na podstawie zgromadzonych informacji oraz wcześniejszych realizacji i zatrzymań, wytypowali podejrzanego. Miał nim być 23-latek, w przeszłości zatrzymywany już przez operacyjnych z wydziału mienia do podobnych zdarzeń. Tym razem chodziło o kradzieże rowerów z garaży i korytarzy oraz butów i odkurzacza z klatki schodowej.

Kilka dni temu, z samego rana mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli i zabezpieczyli odkurzacz. W trakcie dalszych czynności okazało się, że poza odkurzaczem i butami sportowymi 23-latek ukradł jeszcze 3 rowery z różnych miejsc. Śledczy z wydziału mienia zgromadzili dowody i na tej podstawie zatrzymany usłyszał 4 zarzuty kradzieży.

nadkom. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.