Próbował przechytrzyć dzielnicowych podając się za swojego brata

Dzielnicowi z Pragi Północ zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się kradzieży. 30-latkowi bardzo zależało na tym, aby policjanci nie odkryli jego prawdziwej tożsamości i dlatego podczas legitymowania podał dane swojego brata. Ci jednak nie dali się przechytrzyć, odnaleźli ukrywany przez niego dowód osobisty i odkryli, co mężczyzna starał się przed nimi zataić. W konsekwencji 30-latek usłyszał zarzuty za dokonaną kradzież, otrzymał mandat karny za wprowadzanie w błąd policjantów i trafił do aresztu.

Kilka minut przed godziną 18.00 dzielnicowi z komendy na Pradze Północ otrzymali interwencję dotyczącą kradzieży w drogerii. Na miejscu ustalili, że jeden z klientów został ujęty po tym, gdy próbował wynieść ze sklepu markową szczoteczkę do zębów oraz końcówki do niej. Ich wartość wyniosła 700 złotych.

Policjanci wylegitymowali mężczyznę z wypowiedzi ustnej, ponieważ oświadczył, nie posiada przy sobie żadnych dokumentów, a następnie go zatrzymali. 30-latek trafił do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Tam mundurowi szczegółowo go przeszukali i znaleźli ukrywany przez niego dowód osobisty. Okazało się, że dane, które mężczyzna im podał są inne, niż te widniejące w dokumencie. 30-latek przyznał się, że podczas legitymowania podał dane swojego brata, gdyż bał się dalszych konsekwencji.

Gdy dzielnicowi sprawdzili prawdziwą tożsamość mężczyzny wyszło na jaw, że jest on poszukiwany. Sąd Rejonowy w Garwolinie wydał 4 nakazy doprowadzenia go w celu odbycia 45 dni zastępczej kary aresztu. Ponadto Prokuratura Rejonowa w Garwolinie wydała Zarządzenie o ustalenie jego miejsca pobytu do celów prawnych.

Dzielnicowi nałożyli na mężczyznę mandat karny za wprowadzenie ich w błąd podczas legitymowania. Następnie dochodzeniowiec z zespołu ds. przestępczości przeciwko mieniu przedstawił mu zarzut za kradzież, za którą grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Po czynnościach procesowych 30-latek trafił do aresztu, gdzie odbędzie zasądzone wcześniej kary pozbawienia wolności. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.